Залиште свій номер телефону і ми з Вами зв'яжемось!

Хібукі-терапія
“Хібукі” – це собака-обіймака, розроблена в Ізраїлі, яка допомагає дітям долати сильні психологічні травми. Хібукі вже 15 років використовують в усьому світі завдяки дитячому психологу доктору Шай Хен-Галу, який вигадав, як допомогти ізраїльським малюкам впоратися з болем, втратою та руйнуваннями після Другої Ліванської війни. Як працює Хібукі? Це плюшевий собака з довгими лапками та сумним
#kindervelt
виразом обличчя. У перекладі з івриту “хібукі” означає “обійми”. У неї дивовижні цілющі властивості: після того, як дитина обіймає Хібукі, вона відчуває, що може їй довіряти. Хібукі стає його другом – і поступово малюк замість того, щоб фокусуватися на своїх тривогах, починає дбати про собаку.
Арт-терапія
на сьогоднішній день є найдоступнішим, найефективнішим засобом стабілізації психоемоційного стану, адаптації дітей до нових місць та навчального процесу, відновлення емоційного балансу. Метод арт-терапії можна ефективно застосовувати як в терапевтичних, так і в цілях розвитку.
У роботі ми використовуємо методики та техніки позитивної психотерапії, застосовуємо різні напрямки арт-терапії для роботи з дітьми та дорослими: малюнок, колаж, ліплення, пісочна терапія, казкотерапія, музична та танцювально-рухова терапія, лялькотерапія та драматерапія, робота з масками та гримом,
фототерапія, кінотерапія, МАК та ін. Працюємо індивідуально та проводимо ресурсні групи для дітей та дорослих.
Психолог
Для дітей 4-6 років:
кінематичний пісок (заспокійлий ефект, тактильність), ігрова форма терапії (гра – це провідна діяльність дітей цієї вікової категорії, саме за допомогою гри діти пізнають світ та вчаться комунікувати з іншими. Також під час гри у психолога є можливість відслідковувати психологічні проблеми у дитини), ізотерапія (дає змогу дитині виплиснути свої емоції та переживання за допомогою фарб, олівців, мілків на папері), казкотерапія (є спеціальні терапевтичні казки, які використовуються як корегуючий матеріал. Знаючи вже проблеми дитини, є змога підібрати казку, яка допоможе дитині пропрацювати свої психологічні проблеми на підсвідомому рівні).
Для дітей 7-10 років:
казкотерапія, ізотерарія, робота з МАК (методика працює з підсвідомістю дитини і надає можливість пропрацювати свої страхи та переживання бережно за допомогою асоціацій. Також, МАК можна використовувати для повернення ресурсного стану. Це надає змогу дитині повернути ці почуття собі та побути в такому стані).
Для дітей та підлітків 11-15 років:
ізотерапія, МАК, гештальт-підхід (це можливість проговорити свої почуття, дозволити вийти їм назовні в безпечному середовищі. Цей підхід вчить розуміти себе та свої почуття, що знижує тривожність, агресію та страх).
Клінічний психолог
Заняття з клінічним психологом включають деякі фізичні та інтелектуальні завдання, які спрямовані на компенсацію та корекцію наявних порушень. Тривалість роботи з психологом залежить насамперед від складності проблеми та віку дитини, комплексного підходу до терапії та участі батьків.

Діти відчувають, що йде війна? Навіть у 2-3 роки?

Так. Навіть якщо батьки про це не говорять, але намагаються відокремити дитину від того, що відбувається. Іноді деякі батьки намагаються відповісти на запитання "а чому сирена?" якось не про війну, але діти не вірять. Був приклад у нашій практиці, що мама казала синові, що це радіація підвищилася, але він не повірив, а став ще більш пригніченим. Ще гірше стало, нема на що спертися - ситуація незрозуміла, ще й мама бреше. Треба говорити правду. З урахуванням віку дитини пояснювати хоча б про поганих людей, які хочуть нам зла.
Не всі можуть бути на ваших заняттях та отримати в подарунок Хібукі, дайте пораду батькам, які мають маленьких дітей, 3-5-7 років, і вони бояться війни.

Насамперед не мовчати, а промовляти. Не бійтеся показати і сказати дитині, що у вас є почуття, і вам теж лячно. Коли дитина розуміє, що мамі боязко, і треба разом взятися за руки і піти до укриття, стає легше обом. І дуже непогано завести когось типу нашого Хібукі, щоб дитині було також про кого піклуватися. І ще дуже важливо – відволікати. Дитина має бути зайнята – малювати, допомагати по господарству, займатися спортом, що завгодно, щоб менше в щоденному побуті було війни.

Діти, яким зараз по 3-5 років, війна залишить слід у них?
На жаль, у кожному, незалежно від віку, війна залишиться назавжди. Це підтверджено світовим досвідом. Треба навчитися із цим жити. Травма є у всіх. Завдання психолога – зняти у дитини посттравматичний синдром. Тому що він може залишитись назавжди і через 20 років від будь-якого гучного звуку у людини випадатиме серце.
Чи доводилося працювати з дітьми, які пережили найстрашніше?
Так, ми працювали у Сергіївці під Одесою, де було три прильоти в базу відпочинку та будинок, багато жертв. Діти після цього важкі… Ми не могли зібрати їх у групу, кожен перетягував ковдру – а от я послухайте, як це було в мене. Деяких було не відірвати від бабусі. Але поступово через малюнок, ліплення, ласкаво ми знайшли контакт. Дітки з травмою ліплять щось надщерблене, поранене, і ми разом потихеньку вирівнюємо, ніби лікуємо ці фігурки. Щоб абстрактно, метафорично повернути цілісність свідомості та повернути лад у душу.
Надішліть заявку