Програми центру

Записатись

Програми Kinder Velt

Хібукі терапія

“Хібукі” – це собака-обіймака, розроблена в Ізраїлі, яка допомагає дітям долати сильні психологічні травми.  Хібукі вже 15 років використовують у всьому світі завдяки дитячому психологу доктору Шай Хен-Галу, який вигадав, як допомогти ізраїльським малюкам впоратися з болем, втратою та руйнуваннями після Другої Ліванської війни.
Як працює Хібукі?
Це плюшевий собака з довгими лапками та сумним виразом обличчя.  У перекладі з івриту “хібукі” означає “обійми”.  У неї дивовижні цілющі властивості: після того, як дитина обіймає хібукі, вона відчуває, що може їй довіряти.  Хібукі стає його другом – і поступово малюк, замість фокусуватися на своїх тривогах, починає дбати про собаку.

Арт Терапія

Арт-терапія на сьогоднішній день є найдоступнішим, найефективнішим засобом стабілізації психоемоційного стану, адаптації дітей до нових місць та навчального процесу, відновлення емоційного балансу.
 Метод арт-терапії можна ефективно застосовувати як в терапевтичних, так і в цілях розвитку.
 У роботі ми використовуємо методики та техніки:
 – позитивної психотерапії;
 – застосування різних напрямків арт-терапії для роботи з дітьми та дорослими: малюнок, колаж, ліплення, пісочна терапія (sandplay);  казкотерапія, музична та танцювально-рухова терапія, лялькотерапія та драматерапія, робота з масками та гримом, фототерапія та кінотерапія, МАК та ін.
Працюю індивідуально та проводжу ресурсні групи для дітей та дорослих;

Психолог

Заняття з психологом 

На заняттях для дітей 4-6 років я використовую:
– кінематичний пісок (заспокійлий ефект, тактильність),
 
-ігрову форму терапії (гра – це провідна діяльність дітей цієї вікової категорії, сама за допомогою гри діти пізнають світ та вчаться комунікувати з іншими. Також, під час гри, в мене як у психолога є можливість відслідковувати психологічні проблеми у дитини, що дає змогу корегувати їх)
-ізотерапія (це дає змогу дитині виплуснити свої емоції та переживання за допомогою фарб, олівців, мілків на папері)
-казкотерапію (є спеціальні терапевтичні казки, які використовуються як корегуючий матеріал. Знаючи вже проблеми дитини, я маю змогу підібрати казку, яка допоможе дитині прорацювати свої психологічні проблеми на підсвідомому рівні)
Для дітей 7-10 років я використовую наступні методики:
 – казкотерапія;
– ізотерарія;
– робота з МАК (метафоричні асоціативні карти). Ця методика працює з підсвідомістю дитини і надає можливість пропрацювати свої страхи, переживання бережно за допомогою асоціацій. Також, МАК можна використовувати для повернення ресурсного стану (вибрати карту, що асоціюється з захищеним безпечним місцем, сміливістю, спокоєм і т.д.). Це надає змогу дитині повернути ці почуття собі та побути в такому стані.
Для дітей та підлітків 11-15 років я в користую:
-ізотерапія
-МАК
-гештальт-підхід (це можливість проговорити свої почуття, дозволити вийти їм назовні в безпечному середовищі. Цей підхід вчить розуміти себе та свої почуття, що знижує тривожність, агресію та страх)
v

Логопед

Заняття з логопедом 

Великий досвід роботи з дітьми з різними складними та складеними порушеннями.  Працювала у Будинку з Ангелом.
 Проводжу консультації, діагностику та заняття.
 Працюю з наступними діагнозами:
 Дизартрія, афазія, алалія, ринолалія.
 с.  Дауна
 Загальне недорозвинення мови (ЗНР)
 Затримка мовного розвитку (ЗРР)
 Фонетико-фонематичне недорозвинення мови (ФФН)
 Працюю за такими методиками: запуск мови по Новиковій-Іванцовій; ігрова логопедія;  логоритмік;  сенсорна інтеграція;  нейрокорекція;  володію техніками загального логопедичного та зондового масажів;  логопедичне тейпування.
 Дипломи, що підтверджують можливість роботи за даними методиками, надаю на прохання батьків.
У заняття включається: розвиток фонематичного слуху, розвиток вищих психічних функцій (пам’ять, увага і далі), збагачення словникового запасу, постановка мовного дихання, масаж, гімнастика артикуляції, постановка звуків та їх автоматизація, розвиток ритміко-мелодійної сторони мови, розвиток моторики.
Також є диплом Психолога та знання загальної та дитячої психології.

Діти відчувають, що йде війна? Навіть у 2-3 роки?

– Да. Даже если родители об этом не говорят, но пытаются отделить ребенка от происходящего. Иногда некоторые родители пытаются ребенку ответить на вопрос – а почему сирена? как-то не о войне, но дети не верят. Был пример в нашей практике, что мама говорила сыну, что эта радиация повысилась, но он не поверил, а стал еще более удрученным. Еще хуже стало, не на что опереться – ситуация непонятная, еще и мама лжет. Надо говорить правду. С учетом возраста ребенка, объяснять хотя бы о плохих людях, которые хотят нам зла.

Сейчас почти все дети испытывают то же, что и взрослые – страх, панику, неуверенность, растерянность, агрессию, но в отличие от взрослых не могут привести в порядок и объяснение происходящего. На помощь приходит арт-терапия.

Мы работаем по программе «хибуки», разработанной детским психологом из Израиля Хен-Галу для того, чтобы помогать детям, перенесшим вторую ливанскую войну. Буквально это значит «собаки-обнимаки». Это плюшевая собака с длинными лапами и грустным выражением мордашки. Ребенок со своей собакой проводит время, все делает, и это имеет отличный лечебный психологический эффект, конечно, психолог помогает, открывает возможности общения с хибуки. В Украину «собаки-обнимаки» приехали в рамках проекта «Открытые объятия», созданного психологами Дафной Шарон и Ольгой Леймунской при американской поддержке. Центром проекта является Одесса, но вот хибуки приехали и в Кропивницкий, несколько десятков детей имеют теперь свою немного грустную собаку.

Не всі можуть бути на ваших заняттях та отримати в подарунок хибуки, дайте пораду батькам, які мають маленьких дітей, 3-5-7 років, і вони бояться війни.

– Насамперед не мовчати, а промовляти. Не бійтеся показати і сказати дитині, що у вас є почуття, і вам теж лячно. Коли дитина розуміє, що мамі боязко, і треба разом взятися за руки і піти до укриття, стає легше обом.

І дуже непогано завести когось типу нашого хибука, щоб дитині було також про кого піклуватися.

І ще дуже важливо – відволікати. Дитина має бути зайнята – малювати, допомагати по господарству, займатися спортом, що завгодно, щоб менше в щоденному побуті було війни.

Діти, яким зараз по 3-5 років, війна у них залишить слід?

– На жаль, у кожному, незалежно від віку, війна залишиться назавжди. Це підтверджено світовим досвідом. Треба навчитися із цим жити. Травма є у всіх. Завдання психолога – зняти у дитини посттравматичний синдром. Тому що він може залишитись назавжди і через 20 років від будь-якого гучного звуку у людини випадатиме серце.

Чи доводилося працювати з дітьми, які пережили найстрашніше?

– Так, ми працювали у Сергіївці під Одесою, де було три прильоти в базу відпочинку та будинок, багато жертв. Діти після цього важкі… Ми не могли зібрати їх у групу, кожен перетягував ковдру – а от я послухайте, як це було в мене. Деяких було не відірвати від бабусі, розмовляти. Але поступово через малюнок, ліплення, ласкаво ми знайшли контакт. Дітки з травмою ліплять щось надщерблене, поранене, і ми разом потихеньку вирівнюємо, ніби лікуємо ці фігурки. Щоб абстрактно, метафорично повернути цілісність свідомості та повернути лад у душу.

F.A.Q.

Коли потрібно звернутися за допомогою до психолога чи психотерапевта?

У разі порушення психологічного добробуту та виникнення таких проблем як: потреба у самовизначенні, незначні труднощі у спілкуванні з людьми та кризи у стосунках, які заважають вам вести звичайне життя.

Яка кількість консультацій потрібно буде пройти?
Усе залежить від запиту клієнта. Від 15-20 сесій.
Яка періодичність консультацій?
Це залежить від запиту клієнта.
Іноді потрібна більш інтенсивна робота, тоді психотерапевт разом із клієнтом вирішують зустрічатися двічі на тиждень. Деякі психотерапевти можуть працювати у форматі рідкісних зустрічей (наприклад, раз на два тижні), але це скоріше виняток, ніж правило.
Що відбувається на консультації?

Клієнт розповідає, яких результатів хоче досягти, а психолог дає йому всі необхідні вправи і вчить їх техніці, підтримує протягом усього часу.При цьому зачіпаються й інші важливі аспекти. У процесі обговорюються всі фізіологічні та психологічні особливості особистості клієнта, як вони можуть заважати чи допомагати досягти мети. І тільки від клієнта залежить, від його роботи, яким буде кінцевий результат.

Чим відрізняється індивідуальна та групова терапія?

Якщо порівнювати персональну терапію з груповою, можна виділити кардинальну відмінність – кількість зворотного зв’язку. Коли ви працюєте з одним фахівцем, ви дивитеся на ситуацію з двох сторін – своєї та його. У групах же ви отримуєте набагато більше фідбеку, що часто буває дуже корисно.

Мені потрібний психіатр. В мене складна проблема. Ви можете мені допомогти?
Так , звичайно,ми працюємо з психіатром.
Чи є онлайн консультації із психологом?
Так ми можемо проконсультувати Вас онлайн
Чим відрізняється психолог від психіатра?
Психолог має вищу психологічну освіту, яка може бути загальною або спеціальною. Наприклад: вікова психологія, кримінальна, педагогічна, соціальна тощо.
Лікар психіатр– має обов’язково вищу медичну освіту, ґрунтовні знання в галузі загальної медицини, психопатології та психіатрії. Основний напрям – психологічне консультування людей з фізичними хворобами та/або психічними порушеннями.
Як зрозуміти чи потрібен дитині психолог?
Звернутися до психолога потрібно, якщо поганий настрій заважає дитині виконувати рутинні справи, займатися навчанням, спілкуватися з друзями. Якщо у малюка почалися проблеми зі сном, пропав апетит, якщо його мучать головні болі та болі в животі, але лікарі кажуть, що він здоровий.
Чи проводите ви групові заняття для дітей?
Так проводимо.
В мене дуже делікатна проблема, я хотів би провести консультацію максимально анонімно.
Так, звісно. Усе конфіденційно.
Чому інколи є бажання втікати від терапії?
Опір – дуже важлива частина терапії, так як у 99,9% випадків воно означає, що людина піднімається вгору і росте, отримує новий досвід і намагається його застосувати на практиці, знаходиться на порозі найбільшого стрибка у своєму внутрішньому вдосконаленні.
|

Що говорять наші родини

Дякуємо вашому реабілітаційному центру, ми всі дійсно дуже часто забуваємо, наскільки важливо підтримувати дітей у цей скрутний час. Усіх благ вам!

Хібукі це чудовий винахід, впевнені, що саме добром можна перемогти зло, дякую за те, що ви робите!

Хочеться подякувати всім співробітникам реабілітаційного центру за їхній професіоналізм та терпіння!

Translate »