“Хібукі” – це собака-обіймака, розроблена в Ізраїлі, яка допомагає дітям долати сильні психологічні травми. Хібукі вже 15 років використовують в усьому світі завдяки дитячому психологу доктору Шай Хен-Галу, який вигадав, як допомогти ізраїльським малюкам впоратися з болем, втратою та руйнуваннями після Другої Ліванської війни. Як працює Хібукі? Це плюшевий собака з довгими лапками та сумним виразом обличчя. У перекладі з івриту “хібукі” означає “обійми”. У неї дивовижні цілющі властивості: після того, як дитина обіймає Хібукі, вона відчуває, що може їй довіряти. Хібукі стає його другом – і поступово малюк замість того, щоб фокусуватися на своїх тривогах, починає дбати про собаку.
Арт-терапія на сьогоднішній день є найдоступнішим, найефективнішим засобом стабілізації психоемоційного стану, адаптації дітей до нових місць та навчального процесу, відновлення емоційного балансу. Метод арт-терапії можна ефективно застосовувати як в терапевтичних, так і в цілях розвитку.
У роботі ми використовуємо методики та техніки позитивної психотерапії, застосовуємо різні напрямки арт-терапії для роботи з дітьми та дорослими: малюнок, колаж, ліплення, пісочна терапія, казкотерапія, музична та танцювально-рухова терапія, лялькотерапія та драматерапія, робота з масками та гримом, фототерапія, кінотерапія, МАК та ін.
Працюємо індивідуально та проводимо ресурсні групи для дітей та дорослих.
Для дітей 4-6 років: кінематичний пісок (заспокійлий ефект, тактильність), ігрова форма терапії (гра – це провідна діяльність дітей цієї вікової категорії, саме за допомогою гри діти пізнають світ та вчаться комунікувати з іншими. Також під час гри у психолога є можливість відслідковувати психологічні проблеми у дитини), ізотерапія (дає змогу дитині виплиснути свої емоції та переживання за допомогою фарб, олівців, мілків на папері), казкотерапія (є спеціальні терапевтичні казки, які використовуються як корегуючий матеріал. Знаючи вже проблеми дитини, є змога підібрати казку, яка допоможе дитині пропрацювати свої психологічні проблеми на підсвідомому рівні)
Для дітей 7-10 років: казкотерапія, ізотерарія, робота з МАК (методика працює з підсвідомістю дитини і надає можливість пропрацювати свої страхи та переживання бережно за допомогою асоціацій. Також, МАК можна використовувати для повернення ресурсного стану. Це надає змогу дитині повернути ці почуття собі та побути в такому стані).
Для дітей та підлітків 11-15 років: ізотерапія, МАК,
гештальт-підхід (це можливість проговорити свої почуття, дозволити вийти їм назовні в безпечному середовищі. Цей підхід вчить розуміти себе та свої почуття, що знижує тривожність, агресію та страх).
Клінічний психолог
Заняття з клінічним психологом включають деякі фізичні та інтелектуальні завдання, які спрямовані на компенсацію та корекцію наявних порушень. Тривалість роботи з психологом залежить насамперед від складності проблеми та віку дитини, комплексного підходу до терапії та участі батьків.
Діти відчувають, що йде війна? Навіть у 2-3 роки?
Насамперед не мовчати, а промовляти. Не бійтеся показати і сказати дитині, що у вас є почуття, і вам теж лячно. Коли дитина розуміє, що мамі боязко, і треба разом взятися за руки і піти до укриття, стає легше обом. І дуже непогано завести когось типу нашого Хібукі, щоб дитині було також про кого піклуватися. І ще дуже важливо – відволікати. Дитина має бути зайнята – малювати, допомагати по господарству, займатися спортом, що завгодно, щоб менше в щоденному побуті було війни.